Snižování vlhkostisnizovani-vlhkosti.jpg

Eurookna mají výborné těsnění, což ale kromě nesporných výhod, jako je tepelná a akustická izolace, může mít také jednu nevýhodu. Tím je zvýšená vlhkost v bytě, která způsobuje rosení.

Rosení je nejen neestetické, zároveň může způsobit v pokročilejším stádiu vlhnutí oken a také jejich okolí, tedy zdí, a vytvářet na nich plísně a jiné nepříjemnosti. Jak tomu zabránit?

Řešení je tak jednoduché, přesto ho spousta lidí ignoruje. Správným řešením je pravidelné větrání. Díky vyvětrání zvýšené vlhkosti z bytu či domu zabráníte jejímu hromědění v okolí oken a tedy i tvorbě rosy na oknech.

Proto větrání nepodceňujte, navíc budete žít zdravěji, protože čerstvý vzduch je pro Vaše zdraví důležitý. 

 

Řešení: Systém Aereco

aerco.png

 

Společnost Aereco vyrábí kvalitní větrací systém a tomuto odvětví se věnuje již řadu let. Známkou kvality a efektivity jsou tak miliony odběratelů a poboček po celém světě. Větrací systém Aereco prošel a neustále prochází vývojovými procesy a stále se zdokonaluje. Větrací systém Aereco je navíc přísně kontrolován a monitorován a to po celý výrobní proces. Je tak zajištěna kvalita, efektivnost a maximální spokojenost konečných spotřebitelů.

1.jpg 2.jpg  3.jpg 

 

Proč větrací systém Aereco?

Systém Aereco nabízí především výborné větrací vlastnosti a skvělou účinnost po celou dobu jeho životnosti. Vysoce kvalitní zpracování je zaručeno propracovaným výrobním procesem. Větrací systém Aereco si však oblíbíte také pro jeho snadnou údržbu a jednoduchou manipulaci. 

Větrací systém Aereco se používá především v bytových domech, rodinných domcích i v polyfunkčních objektech. Do jakéhokoli interiéru skvěle zapadne díky modernímu designu. Díky opravdu tichému provozu o něm, kromě skvělé účinnosti, nebudete ani vědět.

Jako třešnička na dortu se může zdát využití inteligentního systému, který dokáže detekovat pohyb a automaticky stanovovat okolní relativní vlhkost a znečištění vzduchu. Na tomto základě následně odvětrává, reguluje vlhkost a kvalitu vzduchu. 

 

Hydroregulovatelné větrání (větrání s reakcí na vlhkost)

Větrací systém Aereco je založen na tom, že detektorem znečištění vzduchu v bytě je jeho vlhkost. Systém reaguje na změny vnitřní vlhkosti a umožňuje tak přizpůsobit větrání okamžitým potřebám. Protože každá místnost má v jinou dobu jinou
relativní vlhkosti a jinou potřebu větrat.

Prvky systému zabezpečující

(1) přívod čerstvého vzduchu do obytných místností (obývací pokoj, jídelna, pracovna, ložnice, pokoj,...)
(2) odvod znečištěného vzduchu pomocí odsávacích mřížek z technických místností (WC, koupelna, kuchyň, ...)

napojených najeden centrální ventilátor (3).

A to vše zcela automaticky bez zásahu člověka.

4.jpg

 

Jak to funguje?

Hlavním řídicím čidlem je hydroskopický snímač relativní vlhkosti vzduchu, skládající se ze svazku polyamidových stuh. Snímač využívá fyzikální jev prodlužování tkanin při zvýšené vlhkosti vzduchu a zkracování při vysoušení vzduchu. Je izolován od toku přiváděného vzduchu, takže měří jen míru vnitřní vlhkosti vzduchu. Snímač mechanicky ovládá otevírání a zavírání klapek, které regulují přívod a odvod vzduchu. Přívod vzduchu do místnosti je zabezpečen štěrbinami (okenní i stěnové). Součástí štěrbiny je klapka, která je mechanicky ovládaná snímačem vlhkosti. Poloha klapky určuje množství přiváděného vzduchu, který vstupuje do bytu.

thermics-200-x-200.jpg                polyamidovy-pasek56-106-x-124.jpg                 polyamidovy-pasek2-74-x-336.jpg 

 

Větrání přizpůsobené potřebám během 24 hodin

Tento systém větrání optimalizuje rozložení vzduchu uvnitř bytu.
Díky hygroregulovatelným štěrbinám pro přívod vzduchu je vzduch přednostně usměrňován do místností, které ho potřebují. Omezuje tepelné ztráty v místnostech, kde se nikdo nezdržuje a umožňuje správně větrat místnosti během dne i noci.

 

 
Denní potřeba Noční potřeba
vetrani-pres-den.jpg  vetrani-pres-noc.jpg

 

Vzduch je přednostně dodáván do místností, kde se přes den nejvíce pohybujeme (obývací pokoj, jídelna, kuchyň). Protože zde se tvoří vlhkost (dýcháme, pohybujeme se, atd,...). Dále se vzduch pomalu šíří bytem až do technických místností, kde je odsávám a to vše je řízeno na základě vlhkosti. (Přívod vzduchu do ložnice je během dne minimální, zde není potřeba zbytečně větrat.)

V noci potřebujeme čerstvý vzduch do ložnice, kde spíme. Přívody do ostatních místností jsou přivřené. Vzduch pomalu šíří bytem až do technických místností, kde je odsávám a to vše je řízeno na základě vlhkosti.

 

KAŽDÁ MÍSTNOST JE INDIVIUÁLMĚ ŘEŠENA NA ZÁKLADĚ VLHKOSTI

profesionální přístup k zákazníkovi

Vždy se u nás můžete spolehnout na individuální a vysoce profesionální přístup ke každé zakázce

Dodržujeme
termíny

Víme, jak je čas v dnešní době hodnotný, proto dohodnuté termíny vždy dodržujeme!

Tlakové
lakování

Provádíme kvalitní tlakové lakování oken a dřeva, které má perfektní výsledky a dlouhou životnost.

Kalkulace
zdarma

Samozřejmě, že peníze pro Vás nejsou až na posledním místě. Proto Vám nabízíme kompletní kalkulaci zdarma.

10 let
v oboru

Proč si zvolit právě naše služby? Dlouholeté zkušenosti v oboru mluví za vše.

Spolupracujeme
s pojišťovnami

Máte pojištění, které můžete využít na renovaci oken? Spojte se s námi a my se postaráme o administrativní záležitosti.